Kohalike omavalitsuste valimine 2017
15. oktoober

Harku valla esinumber

Uued tuuled Harku vallas!

MEIE KANDIDAADID:

nr 213 JAANUS HÄRMS 

Olen 44 aastane, kasvatan nelja last (3 poissi ja tüdruk). Harku vallaga olen seotud lapsepõlvest peale. Ajaliselt kõige rohkem olen seotud Vääna-Jõesuuga, kus mu vanematel oli suvila, kes hiljem ehitasid selle elamuks.

Nüüd aga elan juba üle kümne aasta Vääna külas, kortermajas. Töötan Strantum OÜ’s heakorra projektijuhina. Minu tööülesannete hulka kuulub ka Harku valla randade heakorra järelvalve ning hoolduse korraldamine. Ühiskondlikku tegevust korraldan Vääna Seltsi juhatajana. Haldan ka Vääna Seltsimaja ja Tall-tõllakuuri. Vääna Seltsimaja toimib kandikeskusena, mida kasutavad paljud kodanikeühendused ja kus korraldatakse ka huvitegevust, üritusi noortele. Tall-tõllakuuris toimuvad päeval Vääna Mõisakooli tegevused ja õhtuti on erinevad treeningud.

Minu põhiline missioon on olnud Vääna Seltsimaja elushoidmine ja Vääna Tall-tõllakuuri arendus, et inimestel oleks võimalused sotsialiseerumiseks ja erinevateks harrastusteks. Et Harku valla elu ei oleks ainult Tabasalu-keskne vaid terviklik, et inimestel oleks ülevallaliselt hea elada.

Olen olnud 8 aastat Harku Vallavolikogu, majanduskomisjoni, ehitus- ja planeerimiskomisjoni ning mõnda aega ka maa- ja keskkonnakomisjoni liige. Olen ka Vääna Mõisakooli hoolekogu liige. Nooruses tegelesin palju spordiga, olin mitmekordne noortemeister korvpallis ja kuulusin Eesti Noorte Rahvuskoondisesse.

nr 214 RIHO SAKSUS

Olen 41 aastane, 2 poja isa. Kōrgharidus EBS-ist. Ettevõtja. Tabasalu jalgpalliklubi juhatuse liige. Harku valla teenetemärgi omanik. Tahan panustada meie valla heakorda, soovin, et kõigil oleks meie vallas hea ja turvaline elada. Pole mõtet elada ainult iseendale, kui on võimalus kellegi jaoks midagi ära teha, siis tuleks seda teha. rihosaksus.voog.com

nr 215 KERSTI OJASU

Olen 43 aastane, 2 poja ema ja oleme elanud Viti külas 4 aastat. Lapsed käivad Harku vallas koolis ja trennides. Mul on kõrgharidus psühholoogias ja olen Vääna-Viti erivajadustega inimeste kodu juhataja. Minu ideed ja plaanid on seotud sotsiaalvaldkonnaga. Arvan, et mul on väärtusi, mida jagada ning nende pinnalt ka midagi reaalset ära teha.

nr 216 ERLIS SCHÖNBERG

Olen 41 aastane ja elanud Harku vallas 10 aastat. Elukutselt olen peakokk, maitsemeelelahutaja ja tegelen ka erinevate kultuuriprogrammide, rahvaürituste korraldamise ja neile kaasa aitamisega. Soovin panustada nii kultuurikorraldusele kui ka toidukultuuri edendamisele, sh. lasteaedades ja koolides teadlikuma ja tervislikuma toidulaua kujundamisele.

  nr 217 KRISTER JÜRGENSON

Olen 24 aastane, lapsi pole. Õpin elektriku eriala ja töötan elektrimontöörina. Olen tegus noor oma külakandis. Aitan Vääna Seltsimajal viia läbi üritusi ja luua uusi. Olen terve elu elanud Harku vallas. Soovin, et tulevikus minu ealistel oleks vähem probleeme, mida olen ise siin kogenud. Noor on olla tore aga mitte lihtne. Teeme selle neile lihtsamaks.

nr 218 TÕNU KASTAN

Olen 45 aastane, tütre isa. Olen ettevõtja ja elanud vallas 12 aastat. Tegelen aktiivselt spordiga-käsipalliga juba 37 aastat. Olen EKRE liige. Otsustasin KOV kandideerida, sest vald vajab rahva poole pööramist ja suuremat rahva huvidega arvestamist, et kohalik eluolu läheks meie koduvallas paremaks.

nr 219 ANDRUS SEPPAM

Olen 53 aastane ja mul on kaks poega, kolm lapselast. Olen ettevõtja ja Tallinna Liikumispuuetega Inimeste Ühingu (TLIÜ) juhatuse liige. Mulle oluline normaalse pere olemuse tähtsustamine ja elukeskkond. Panustan: elukeskkond, tugiteenused puuetega ja abivajavatele inimestele, toimetulek olmes ja tööl, ligipääsetavus ja vajalike teenuste kättesaadavus.

nr 220 KAUPO ANDRESON

Olen 41 aastane, sündinud Tallinnas ja viimased 15 aastat elanud Harku vallas. Õppisin õigusteadust ja aastast 1997 olen olnud riigiametnik. Olen EKRE liige. Pean lugu tervisespordist, pooldan jalgrattateede ja terviseradade rajamist. Kandideerin valimistel, et tuua valda uusi ideid ja luua kaasaegne ning turvaline elukeskkond kogu Harku valla piires.

 nr 221 VAMBOLA HELM

Olen 83 aastane, tegelenud motospordi ja treenimisega. Olen võitnud 1961–92 NL-i mv-tel ringraja- ja hipodroomisõidus 21 medalit. Tulnud 1958–73 talimotokrossis, ringraja-, motodroomi- ja hipodroomisõidus 15 korda Eesti meistriks. Harku vallas olen käivitanud söeringraja ja seal ka treeninud. Soovin panustada nõu ja jõuga noorte motospordi edendamisele.

nr 222 STEN RITSON

Olen Tabasalu elanik ning õpin Tabasalu Ühisgümnaasiumi 12. klassis. Tegelen saalihokiga ning kuulusin ka Eesti U19 võistkonda. Soovin panustada noorte spordi- ja vabaajavõimaluste edendamisele ning Tabasallu jäähalli rajamise plaani taaselustamisele.

nr 223 RAGNAR RAIDMA

Olen 51. aastane. Harku vallas elan aastast 2006. Kõrghariduse olen omandanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis, seega olen hariduselt õpetaja. Poliitikas ei ole varem aktiivselt osalenud, kuid see kuhu praegused kartellierakonnad on Eesti juhtinud on mulle vastumeelne ja sel kevadel otsustasin liituda

Konservatiivse Rahvaerakonnaga ning kandideerida ka kohalikel valimistel. Kuna olen hariduselt õpetaja tahan seista selle eest, et lasteaedadest ja koolidest hoida eemal igasugune sooneutraalsuse- ja homopropaganda. Et meie lastele ei surutaks peale perverssusi, mida nüüd nimetatakse uueks normaalsuseks.