ANIJA VALD

MARIKA ANARI

NR 167

Pensionär. Kõrgharidus. Endine Anija valla sotsiaaltöötaja, endine Anija valla volikogu liige

Meie pere suur unistus täitus, kui 1976. aastal ostsime endale maakodu. 80.-ndatel asusime sinna alaliselt elama koos kogu 4 liikmelise perega. Asusin täiendama oma haridusteed Luual metsanduse erialal ning töötasin samal ajal Anija metskonnas metsnikuna. Sellest ajast alates olen kaitsnud metsaelu, mis praegusel ajal on eriti oluline. Peale Eesti Vabariigi taasiseseisvumist olin sunnitud uut elu alustama, kuna enamus metskondi koondati.

Olin 11 aastat eraettevõtja. Küla kadus ja seetõttu ei soovinud jälle uut eriala kodust kaugele õppima minna, mistõttu alustasin programmis pikaajalised töötud. See osutus väga huvitavaks tööks ja kogemuseks. Samal ajal läksin ka sotsiaaltööd õppima ning töötasin Anija vallas sotsiaaltöötajana. Sealt edasi suundusin Soome Helsingi selle aja suurimasse hooldekodusse sotsiaaltöötajaks. Selle kogemuse põhjal, mida sealt sain, leian, et palju rohkem on vaja abistada meie eakaid.

Olen tegelenud pikka aega rahvatantsuga. Hetkel osalen aktiivselt Ida-Harju Invaühingus ning tegutsen ka Vähiravifondi „Kingitud elu“ toetusüritustel.

Valituks osutudes luban seista eakate eest ning toetada nende igakülgset abi kogu valla ulatuses. Samuti arendame vallasisest transporditeenust, et ka ääremaa küladest pääseks poodi ja apteeki, omamata selleks isiklikku sõiduvahendit.

© 2022 EKRE