VILJANDI VALD

NEEME DANZIGER

NR 196

Olen kaugel kommunismiajastul omandanud kõrgema hariduse füüsikas. Hiljem olen lõpetanud veel Mainori Kõrgkooli IT erialal. Olen töötanud elektroonika, nõrk-ja tugevvoolu, turvasüsteemide ja programmeerimise aladel aga ka õpetajana nii palgatöötja- kui eraettevõtjana. Selle tõttu usun, et tunnen elu nii palgatöötaja kui ettevõtja pilgu läbi. Kuigi sündinud ja varem elanud mujal, olen end sisse seadnud Viiratsis ja elan siin juba 26 aastat.

Ma ei ole EKRE liige, kuid kodukoha kommunaalprobleeme tuleb lahendada olenemata maailmavaatest ja erakondlikust kuuluvusest. Loen eelviimast, aga eriti viimast haldusreformi veaks. Kohalikul omavalitsusel peaks ideaalis valijale-elanikule olema nii esindus- kui haldusfunktsioon. Tänapävasest majandusolukorrast ja mõneti ka meie traditsioonist tulenevalt ei jaga valla- ja linnavolikogud praegu mitte oma raha, vaid riigi poolt neile selleks otstarbeks eraldatud kõigilt üldiste maksudega kogutud raha. Haldusreformidega ei paranenud haldusfunktsioon, sest raha hulk inimese kohta ei muutunud. Valdade hiiglasuureks paisumisega aga kadus ka sisuliselt esindusfunktsioon. Paraku ajalugu tagasi pöörata ei saa ja siit tuleb edaspidiseks leida häid teid jätkamiseks.

Üks konkreetne asi siiski, mis on mind meie vallas häirima jäänud ja mida sooviksin muuta, kui peaksin osutuma valituks, on valla ajaleht. Ma pole küll eriti rohelise maailmavaatega inimene, kuid mul tilgub süda verd iga kord kui pean selle postkastist välja võtma. Kas 21. saj ei võiks selline häälekandja jõuda .pdf faili kujul igaühe e-postkasti. Paberlehena võiks ta jõuda vaid nendeni, kes selleks ise soovi avaldavad.

© 2022 EKRE