VILJANDI VALD

TUULI TOLMOV

NR 182

Olen pärit Kolga-Jaani lähedalt Järtsaare külast. Põhikoolis käisingi Kolga-Jaanis. Hiljem jätkasin õpinguid Noarootsi Gümnaasiumis. 2017. aastal lõpetasin Tartu Ülikoolis ajaloo erialal. Hetkel elan Lalsi külas. 

 

Olen pidanud erinevaid ameteid. Gümnaasiumi kõrvalt pildistasin kruiisilaevadel ja praktiseerisin rootsi keelt, ülikooli kõrvalt sai ka klienditeeninduses töötatud, seega töö ei ole mulle võõras. Töötasin ka Tartu Linnaraamatukogus. 2016. aastal asusin tööle Leie Põhikooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajana. Kaks aastat hiljem lisandus ka Kalmetu Põhikool. Hetkel olen lapsega kodune ning kirjutan ka siseturundusartikleid. 

 

Olen ka kirjanik. Kuigi kirjutama hakkasin juba teismelisena, avaldati mu esimene romaan 2017.aastal. „Aristarkhovi meetod” saavutas kirjastuse Tänapäev 2016. aasta romaanivõistlusel 3. koha. Minu teised teosed, “Neetud taevakivi” (2019) ja “Põhja Nõid” (2021) on Eesti mütoloogiast ja ajaloost inspireeritud noorteromaanid. Olen avaldanud ka mõningaid ulmelisi lühijutte, näiteks „Elusa surnu päevik” ilmus Indrek Hargla koostatud kogumikus „Ülestõusjad ja kodukäijad”. 

Olen Eesti Noortekirjanduse Ühingu asutajaliige, soovides edendada ja esile tõsta eestikeelset noortekirjandust ja muuta lugemist populaarsemaks. Olen ka NaNoWriMo (rahvusvahelise romaanikirjutamiskuu) Eesti piirkonnaesindaja, julgustades inimesi üha enam kirjutama.

 

Seisan kindla seljaga meie valimisprogrammi eest. Lapsed on meie tulevik ning neid peame hoidma. Tundes oma juuri, ei vaju kohalikud suurmehed ja nende teod unustustehõlma. Valla teed olgu korras ja hooldatud. Meil on vaid üks Eesti ning selle puutumatut loodust peame hindama. Rahva hääl peab olema mitte ainult kuuldud, vaid ka kuulatud - keegi ei tohiks oma murega jääda üksi. 

 

© 2022 EKRE